Kategorie

troche-na-temat-kratek-w-systemie-push-pull

troche-na-temat-kratek-w-systemie-push-pull

Trochę na temat kratek zasysających dym spawalniczy w systemach filtrowentylacji przestrzennej typu push pull.

Instalując u siebie na spawalni system przestrzennego odpylania push pull, który polega na przestrzennym przesunięciu 
chmury unoszącego się dymu spawalniczego na rurociąg zasysający wyposażony w kratki zasysające - należy zawsze brać pod uwagę, 
że zainstalowany push pull wymaga od nas czasowej dodatkowej obsługi.

Mówimy w tym wypadku o kratkach zasysających, których położenie czasami na wysokości 5m nie daje nam możliwości wizualnej kontroli stanu krat zasysających.
Pył i dym zasysany przez system, często zawierający tłuste zanieczyszczenia z brudnych, zatłuszczonych blach lub stosowania środków antyodpryskowych, 
w każdym przypadku osiada na kratach zasysających powodując z biegiem czasu zatory i SPADEK WYDAJNOŚCI całego systemu.

Czasami Klienci zwracają nam uwagę, że system na początku działał doskonale a z biegiem czasu jego wydajność spadała.
W większości wypadków typując niedrożne wkłady filtracyjne Klient naraża się na ogromne koszty eksploatacyjne, często 
kierując się oszczędnościami i kupuje z rynku zamienniki wkładów filtracyjnych, które po zainstalowaniu również nie spełniają swych oczekiwań.
Klient mówi trudno - zamienniki nie działają ( inwestując już kilkanaście tysięcy złotych ) i zgłasza się po oryginalne filtry. ( koszt wzrasta już do kilkudziesięciu tysięcy złotych ).
Po wszystkich akcjach serwisowych i wymianie na oryginalne filtry system dalej nie działa z pełną wydajnością... O nastrojach linii telefonicznej nie będę wspominał w tym wypadku...

Problem w takich wypadkach może leżeć zupełnie gdzieś indziej.
Zalecamy po każdych 500 roboczogodzinach pracy central filtrowentylacyjnych SPRAWDZIĆ WIZUALNIE stan kratek zasysających.
Przy zatłuszczonych dymach i bardzo dużym obciążeniem pracą spawalni bardzo często kratki push pulli są po prostu zapchane - obklejone pyłem.
Brak przepustowości na kratach powoduje spadek wydajności systemu i tym samym zadymienie pozostaje na hali zamiast zostać zassane przez centralę filtrowentylacyjną.

Poniżej kilka zdjęć i filmów z akcji czyszczenia przez nas kratek systemu pracującego ok. 500 roboczogodzin.
Co by się działo po 8500 r/h ? ( Praca na 3 zmiany przez rok czasu ? )

BRUDNA KRATA - 500 roboczogodzin SUCHEGO DYMU


CZYSZCZENIE KRATKI SYSTEMU PUSH PULL


ILOŚĆ PYŁU NA KRATACHRÓŻNICA - KRATA OCZYSZCZONA A KRATA NOWA ( oba przypadki poprawne )
Kraty brudne w filmie powyżej.Prawidłowo zasysający PUSH PULL po oczyszczeniu kratek Przy wyborze oferty na system push pull, z reguły nie zwraca się uwagi na jakość wykonania kratek zasysających.

Czasami spotykamy się nawet z kratkami wykonanymi z TWORZYWA, które dodatkowo przyciągają pył elektrostatycznie i są niedrożne po miesiącu ... Warto zastanowić się nad jakością zamawianego systemu, gdyż tylko taki oferuje Klientom odpowiednią efektywność i żywotność prawidłowej pracy.

Nasza rada na koniec - drabina i pistolet ze sprężonym powietrzem na WŁĄCZONYM ( ON )  systemie odpylania - raz na kwartał - może dać duże oszczędności.

Pozdrawiamy 
WAAP.PL

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: