Kategorie

regeneracja-filtrow-jet-pulse-a-dysza-rotacyjna

regeneracja-filtrow-jet-pulse-a-dysza-rotacyjna

W systemach odpylania - odpylaczach przemysłowych, systemach odciągowych zazwyczaj spotykamy system regeneracji wkładów filtracyjnych JET-PULSE.
Polega on na wprowadzeniu nad wkład filtracyjny do układu odpylania rurki, przez którą system wdmuchuje sprężone powietrze na czystą stronę wkładów filtracyjnych.
Pył zalegający w plisach wkładów po stronie brudnej odrywa się od powierzchni filtracyjnej i opada do zbiornika na odpad, który jest instalowany pod filtrami.

Jest to standardowy sposób na oczyszczenie wkładów filtracyjnych w urządzeniu odpylającym z zalegających we wkładzie filtracyjnym pyłów.

Rzadziej spotykanym sposobem jest metoda oczyszczania za pomocą dyszy rotacyjnej. 
Dysza rotacyjna, jest tak jakby przedłużeniem rurki JET-PULSEa ze sprężonym powietrzem z dodatkowymi dołożonymi dyszami obrotowymi, które wprowadzone do filtra sięgają na jego całą długość.
Metoda te jest zdecydowanie bardziej efektywna, gdyż pozwala na oczyszczenie wkładu filtracyjnego bardziej dokładnie - na całej jego długości. 

Zastosowanie systemu wyposażonego w regenerację za pomocą dysz rotacyjnych daje użytkownikowi zdecydowanie dużo więcej korzyści podczas użytkowania systemu odpylania : 

- OCZYSZCZANIE WKŁADÓW FILTRACYJNYCH NA CAŁEJ POWIERZCHNI - ciągła drożność systemu odpylania.
- BRAK STRAT W PRZEPŁYWIE POWIETRZA CAŁEGO SYSTEMU ODPYLANIA ( filtry są zawsze drożne na całej powierzchni a nie pozapychane od dołu, gdzie grawitacyjnie zsypuje się pył z górnej partii filtra ) 
- ZDECYDOWANIE MNIEJSZY HAŁAS ( poniżej film prezentujący "hałas" otrzepywania dyszą, systemy JET PULS to wyraźne uderzenia, które znają już dobrze użytkownicy odpylaczy przemysłowych )
- DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ WKŁADÓW FILTRACYJNYCH - dużo niższe koszta eksploatacyjne całej instalacji odpylania !!!

REASUMUJĄC : CZY WARTO KUPIĆ SYSTEM ODPYLANIA Z OCZYSZCZANIEM ZA POMOCĄ DYSZ ROTACYJNYCH ? 

Przykład :

Zastosowanie regeneracji dysz rotacyjnych może spowodować wydłużenie żywotności wkładów filtracyjnych do ok. 5-7 lat bez konieczności wymiany.
W niektórych systemach JET-PULSE wkłady filtracyjne w.g dokumentacji muszą być wymieniane średnio co 1,5 roku.

4 x dłuższa żywotność filtrów.

Warto ? 


Pozdrawiamy 
WAAP

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: