Nowy NOVUS AIRTOWER COMPACT Zobacz większe

Tylko online

NOVUS AIRTOWER COMPACT F (pył, dym) LUB M (mgła olejowa, tłuszcze itp.)

Nowy produkt

Kompaktowa wieża filtracyjna typu plug & play do odsysania zanieczyszczonego powietrza, zajmująca mało miejsca w pomieszczeniu


Seria NOVUS Airtower - W przypadku, gdy miejscowe odsysanie zanieczyszczeń u źródła emisji jest niemożliwe, seria NOVUS Airtower stanowi skuteczne rozwiązanie typu plug & play. Wszystkie wieże filtrowentylacyjne NOVUS działają zgodnie z zasadą wentylacji warstwowej, która wykorzystuje powstające prądy cieplne.

Więcej szczegółów

 • AIRTOWER Compact - Najsmuklejszy model z serii AIRTOWER to urządzenie filtrujące do separacji aerozoli, pyłów przemysłowych, dymu, a nawet cząstek wirusów. Zredukowany do absolutnego minimum produkt AIRTOWER Compact to idealne rozwiązanie do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach przy najmniejszym zapotrzebowaniu na miejsce.

   Filtracja - AIRTOWER compact działa w oparciu o jedno- lub czterostopniowy proces filtracji. Najpierw powietrze z pomieszczenia zasysane jest przez worki filtracyjne klasy ISO ePM10 60% (lub ISO ePM1 80%) i dzięki temu jest filtrowane w sposób bezpieczny, ekonomiczny i nieaktywny mikrobiologicznie. Filtr główny dostępny jest w różnych wariantach (aż do H14) dostosowanych do danej emisji. W zastosowaniach do oparów spawalniczych umieszczana jest przed nim mata metalowa.

  Maty filtracyjne w otworach wylotowych wspomagają równomierne rozprowadzanie powietrza nawiewanego i chronią urządzenie przed wnikaniem pyłu z zewnątrz, gdy urządzenie nie pracuje.

   Wentylator - Urządzenie NOVUS Airtower compact może być eksploatowane z nominalnym strumieniem objętości od 3400 m³/h do 4250 m³/h, w zależności od wyposażenia. Dzięki zminimalizowaniu oporów przepływu i zastosowaniu wysokowydajnego wentylatora EC, oczyszczanie powietrza jest szczególnie energooszczędne. W przeciwieństwie do standardowych silników, wentylatory z silnikami EC i zintegrowanym sterownikiem mają znacznie wyższą sprawność. Mają one mniejszy ciężar, są regulowane bezstopniowo, ciche i czułe i maksymalnie energooszczędne.

   Prowadzenie wsteczne i wylot powietrza - Można wybrać jedną z dwóch opcji wyprowadzania powietrza:

  (1)  Dyfuzyjne wyloty powietrza w wersji plug & play

  (2)  Trzy przyłącza rurowe po stronie czystego powietrza przy montażu na ścianie

  Sterowanie - W połączeniu z czujnikiem powietrza w pomieszczeniu, regulator steruje urządzeniem w sposób ukierunkowany na emisję, a tym samym z maksymalną wydajnością energetyczną.

  URZĄDZENIE:  AIRTOWER Compact 4.000 F
  PRZEPŁYW / WYDAJNOŚĆ:  max. 4.250 m³/h
  ZASILANIE: 3,9 kW, 50 Hz, 400 V
  KLASA FILTRACJI: DO DOBORU W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU ZAPYLENIA
  POWIERZCHNIA FILTRACJI: DO DOBORU W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU ZAPYLENIA
  HAŁAS:  < 71 dB(A)
  WTYCZKA:  16 A
  WAGA: ok. 175 kg
  WYMIARY: Podane na drugim zdjęciu