Nowy Uchwyt z odciągiem xFUME COMPACT Zobacz większe

Tylko online

Uchwyt z odciągiem xFUME COMPACT

Nowy produkt

Spawanie cienkich blach uchwytem z odciągiem spawalniczym jeszcze nigdy nie było tak proste.

Dzięki sprzętowi xFUME® COMPACT od ABICOR BINZEL nieporęczne uchwyty z odciągami, które są ponadto zbyt ciężkie i ograniczają widok na proces spawania, należą już do przeszłości. Przez zastosowanie tego chłodzonego powietrzem uchwytu spawalniczego MIG/MAG z odciągiem dymu przy pracach z cienką blachą, np. do poprawek detali spawanych robotem, w procesie wykańczania czy do mniejszych napraw i prac warsztatowych, bezpieczeństwo i higiena pracy już nigdy nie zejdą na dalszy plan. Co najlepsze: każdy, kto chociaż raz będzie miał przyjemność pracować z tym uchwytem, nie będzie chciał go zamienić na żaden inny – tak dobrze leży ręce, tak znakomity zapewnia widok na spoinę i tak wydajnie pochłania dym spawalniczy przy równocześnie optymalnej osłonie gazów.

TESTY ODCIĄGU DYMÓW: 
https://www.youtube.com/watch?v=IhHR4smQEyY

Więcej szczegółów

 • Wraz z dopasowaniem przepisów dotyczących wyciągów do usuwania gazów i dymów spawalniczych od początku 2020 roku obowiązują jeszcze surowsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa pracy. Dzięki chłodzonemu powietrzem uchwytowi z odciągiem serii xFUME® COMPACT w połączeniu z pasującym urządzeniem do odciągu dymów spawalniczych od ABICOR BINZEL, np. xFUME® ADVANCEDFES-200 W3 lub FEC W3, spawanie cienkich blach metodą MIG lub MAG przy natężeniach prądu do 250 amperów to czysta, bezpieczna i prosta sprawa.

  Odciąg punktowy dzięki uchwytowi xFUME® COMPACT

  Bezpieczeństwo pracy podczas spawania musi być tak samo ważne jak dobra jakość spoiny czy satysfakcjonujący klienta wynik. Tym samym o dobrych warunkach pracy spawaczek i spawaczy stanowią nie tylko lekkie, poręczne i niezawodnie działające palniki, ale i odciąg, który możliwe najlepiej będzie odprowadzał szkodliwe dla zdrowia dymy spawalnicze. Odciąg punktowy jest systemem wyraźnie rekomendowanym w Rozporządzeniu o substancjach niebezpiecznych (GefStoffV) normy DIN EN ISO 15012-1 - załącznik I nr 2 – Substancje szkodliwe w postaci cząstek stałych - gdyż stosując tę technikę - w zależności od ustawienia palnika - pochłoniętych zostaje między 90% a 99% powstających dymów spawalniczych, przy tym z dymu odfiltrowanych zostaje nawet 99,95% wszystkich cząsteczek pyłów o średnicy > 0,1 µm.

  Uchwyt spawalniczy z odciągiem dymu serii xFUME® COMPACT w połączeniu z mobilnym urządzeniem odciągowym od ABICOR BINZEL, jak np. xFUME® ADVANCEDFES-200 W3 lub FEC W3, stanowi idealne rozwiązanie systemowe do odciągu dymów spawalniczych w trakcie chłodzonego powietrzem spawania metodą MIG lub MAG.

  Odciąg punktowy działa w oparciu o technologię wysokiej próżni. W technologii tej przy wysokim podciśnieniu ma miejsce niski przepływ objętościowy powietrza o dużym ciśnieniu statycznym oraz dużej prędkości przepływu zasysanych gazów. Szkodliwe opary wychwytywane są poprzez dyszę znajdującą się z przodu uchwytu, tym samym bezpośrednio w miejscu ich powstawania, a następnie odprowadzane do mobilnego urządzenia odciągowego, gdzie są zatrzymywane i filtrowane. Oczyszczone powietrze oddawane jest z powrotem do otoczenia.

  Dane techniczne

  Typ:xFUME® COMPACT 25
  Rodzaj chłodzenia:chłodzony powietrzem
  Obciążenie 
  CO2:250 A
  Mieszanina gazów M21*:230 A
  Cykl pracy (%):35
  Ø drutu (mm):0,8 - 1,2
  Strumień powietrza m3/h 
  Dysza odciągu:46
  Złączka:85

  * wg DIN EN ISO 14175

11 inne w tej kategorii: